Розроблено мікроскопічні сонячні батареї Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.12.2009 10:36 · Розділ: Нові технології

Вчені з національної лабораторії Sandia створили крихітні фотоелектричні елементи, які в десять разів тонші, ніж звичайні сонячні батареї, але перевершують їх по багатьом параметрам. Потенціал застосування новинки вкрай широкий - від супутників і засобів дистанційного зондування до похідних наметів і навіть одягу.

Крихітні частинки з кристалічного кремнію, як стверджують вчені, більш ефективні і дешеві в порівнянні з батареями стандартного розміру.

Вчені демонструють мікроскопічні сонячні батареї. Фото взято з сайту gizmag.com
Вчені демонструють мікроскопічні сонячні батареї. Фото взято з сайту gizmag.com

Випробування виявили безліч переваг використання сонячних батарей мікроскопічної товщини (від 14 до 20 мікрометрів) і невеликого діаметру, які, при збірці у великі блоки, можуть використовуватися для виробництва електроенергії у великих об’ємах.

Завдяки товщині елементів вони можуть бути виготовлені з комерційних пластин практично будь-якого розміру, і якщо один фрагмент виявиться бракованим, його можна просто замінити, замість того щоб міняти цілком батарею. Кожен такий елемент сам працює як провідник і здатний видавати відносно високу напругу.

Кожна батарейка в цьому експериментальному наборі досягає від 0,25 до 1 міліметра в поперечнику. Фото взято з сайту gizmag.com
Кожна батарейка в цьому експериментальному наборі досягає від 0,25 до 1 міліметра в поперечнику. Фото взято з сайту gizmag.com

Дослідники вважають, що мініатюрна кристалічна структура фотоелементів може вирішити більшість проблем, з якими стикаються спеціалісти, що працюють у цій сфері (наприклад, громіздкий дизайн). Виготовлені по технології виробництва мікроелектромеханічних систем (MEMS), елементи мають шестикутну форму з електричними контактами, що містяться в кожній "вершині".

За словами фахівців, вже на даному етапі розробки можна отримувати електрику з ККД 14,9% від одного елемента, і це досить вигідний показник у порівнянні зі стандартними комерційними модулями і їх діапазоном ефективності 13-20%.

Джерело gizmag.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.