Британці створили найменшого в світі сніговика Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.12.2009 13:51 · Розділ: Цікаві факти

Сніговик завширшки близько 20 мікрометрів і трохи більший у висоту, був виготовлений, очевидно, до наступаючих свят. Однак застосована для його створення технологія націлена на куди більш серйозні завдання. Такий незвичайний рекорд здійснив Девід Кокс (David Cox) і його колеги з британської Національної фізичної лабораторії (NPL).

Голова і тулуб сніговика створені з двох намистин олова, що зазвичай використовуються для калібрування астигматизму електронного мікроскопа. Збирав всі мікроскопічні деталі наноманіпулятор, після чого, сніговика розмістили на консолі атомного силового мікроскопа, здатного вимірювати топографію об'єктів майже на атомному рівні.

Очі та рот, як пояснюють творці фігурки в лабораторії, були вирізані за допомогою фокусованого іонного променя. Ніс (його діаметр становить менше 0,001 мм) - це кілька атомів платини, розміщених на поверхні олова за допомогою іонного пучка.

Зазначена технологія зазвичай використовується лабораторією для створення нанорозмірних електромеханічних пристроїв, проведення дослідів з фіксації окремих частинок, експериментів в області квантових обчислень, виготовлення елементів для спінтроніки, вимірювання магнітних властивостей нанорозмірних систем із застосуванням квантового ефекту Холла, тощо. Але на носі - Різдво і Новий рік, так що розповідати про ці досягнення NPL було б досить недоречно, мабуть, тому британці і відзняли ось цей ролик.

Джерело discovery.com


Інші новини розділу