ВР вдвічі урізала зарплати керівництву країни Автор: Lussilda · Опубліковано: 03.03.2009 16:53 · Розділ: Економіка

У вівторок, 3 березня, Верховна Рада вдвічі знизила зарплату чиновникам вищого рангу, зокрема Президенту, прем'єр-міністру спікеру і народним депутатам. Зараз ставка народного депутата складає 18 тис. грн. Але зі всілякими доплатами офіційна заробітна плата деяких депутатів може досягати і 25 тис. грн на місяць.

Як повідомлялося в ЗМІ, вчора Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко (на нараді з питань виплати заробітної плати на державних підприємствах) дуже категорично заявила, що бюджет не буде більше обслуговувати "бідних" високопосадовців та депутатів.

Глава уряду пропонувала втричі скоротити зарплати посадовців і наполягала на включенні до порядку денного пленарних засідань питання щодо скасування пільг для нардепів. Навіть попередила, що якщо парламент буде проти розгляду відповідного питання, то БЮТ блокуватиме трибуну.

Проте, ця заява не знайшла підтримки в самій фракції, чий лідер Іван Кириленко пообіцяв не блокувати трибуну. Він також заявив, що зарплата нардепів повинна бути скорочена в два рази, а не в три.

Так і сталося. За постанову про зменшення зарплати чиновникам вищого рангу вдвічі проголосували 374 народних депутати при 226 необхідних. Зокрема - 151 член Партії регіонів, 142 депутата від фракції БЮТ, 34 члена НУ-НС, 27 комуністів і 20 депутатів від Блоку Литвина.

За рішенням парламенту, зарплати будуть зменшені Президенту, спікеру парламенту, прем'єр-міністру, міністрам, народним депутатам, членам РНБО, працівникам Секретаріату Президента, Секретаріату Кабінету міністрів, Нацбанку, судів, апарату Верховної Ради.

Крім того, Рада вирішила урізати оклади керівників обласних державних адміністрацій, адміністрацій міста Києва та Севастополя.

Також запропоновано скоротити вдвічі фонд оплати праці підприємств - монополістів. Постанова набуває чинності з моменту прийняття.

Таке рішення викликане нестабільною економічною ситуацією, і буде чинним до 1 січня 2010 року.

Варто відзначити, що Україна далеко не перша країна, яка прийняла рішення зменшити зарплати чиновників. Ще в середині лютого схоже рішення прийняв литовський парламент.

Сейм Литви схвалив пропозицію опозиції тимчасово на 15% урізати зарплату президента країни, а також вищих державних чиновників категорії так званої політичної довіри: прем'єра, спікера, віце-міністрів і ряду інших.

Джерела: РБК, ForUm, Новинар


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.