Морські качечки вбивають хижаків бромом Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.12.2009 11:54 · Розділ: Цікаві факти

В організмі одного з рідкісних видів ракоподібних - морських качечок Chaetolepas calcitergum - міститься неабияка кількість токсичної речовини, стверджують біологи з Мельбурнського королівського технологічного інституту.

В результаті дослідження було встановлено, що до 7% деяких частин тіла морської качечки становить бром. За словами вчених, ракоподібні накопичують його, щоб захищатися від хижаків.

Морські качечки Ch. calcitergum з'явилися в Палеозойську еру. Тіло цих вусоногих ракоподібних покрите вапняними пластинками і кріпиться до субстрату м'ясистим стеблом. Розміри тіла сягають не більше 5-6 см. Тварина веде нерухомий спосіб життя - закріпитись, приміром, на скелі.

Морська качечка Chaetolepas calcitergum. Фото взято з сайту a42.ru
Морська качечка Chaetolepas calcitergum. Фото взято з сайту a42.ru

Оскільки морські качечки нерухомі, вони є легкою здобиччю для багатьох хижаків. В основному на них полюють черевоногі молюски. Деякі види качечок захищені від ворогів міцними вапняними пластинками, однак у Ch. calcitergum покриття тіла слабо-мінералізоване, тому захисну функцію виконує отруйний бром. І хоча поверхня всього тіла ракоподібних лише на 1,5% складається з цієї речовини, у найбільш вразливих частинах тіла його концентрація, як вже говорилося, складає 7% від сухої маси.

На наступному етапі дослідження вчені мають намір з'ясувати, як багато видів морських качечок (крім Ch. Calcitergum) компенсують свою нерухомість отруйними речовинами.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу