Кальцій допомагає чоловікам контролювати тиск крові Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.12.2009 10:49 · Розділ: Краса і здоров'я

Харчові добавки з кальцієм не сприяють схудненню і зниженню рівня холестерину у чоловіків, але допомагають контролювати кров'яний тиск.

До такого висновку прийшли співробітники Університету Окленда (Нова Зеландія) за результатами дослідження 323 здорових чоловіків старших 40 років. Учасники були поділені на три групи. Протягом двох років одна приймала щодня по 600 мг кальцію, інша - по 1 200 мг, а третя весь цей час пила плацебо.

Продукти з високим вмістом кальцію. Фото взято з сайту compulenta.ru
Продукти з високим вмістом кальцію. Фото взято з сайту compulenta.ru

Як з'ясувалося, добавки з кальцієм не змінювали співвідношення «поганого» і «хорошого» холестерину, не впливали на вагу, кількість жиру і м'язову масу, вміст тригліцериду і загальний рівень холестерину. У добровольців, що приймали кальцій, фіксувалося лише незначне зниження тиску крові, але ця тенденція була визнана статистично незначною.

Однак, в групі чоловіків, що приймали по 1 200 мг кальцію щодня, систолічний (верхній) тиск крові зменшився на чотири поділки шкали тонометра, а діастолічний (нижній) - на три поділки в порівнянні з тими, хто пив менше 785 мг кальцію. Схожий ефект спостерігався у чоловіків, що приймали на момент початку експерименту менше 392 мг магнію на день.

Харчові добавки з кальцієм рекомендується застосовувати для зміцнення кісток жінкам після менопаузи. Встановлено, що після прийому кальцію у таких пацієнток знижується рівень холестерину в крові, однак пояснити, чому добавки не мають такого ж впливу на чоловіків, фахівці поки не можуть.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.