Розроблено проект «цифрової квантової батареї» Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.12.2009 17:43 · Розділ: Нові технології

Американські вчені впевнені, що їм вдалося розробити проект елемента живлення, щільність енергії якого в десять разів перевершує кращі на даний момент іон-літієві батареї. Новинка одержала назву «цифрова квантова батарея».

Щільність енергії цифрової квантової батареї в десять разів перевершує кращі на даний момент іон-літієві елементи живлення. Фото взято з сайту xconomy.com
Щільність енергії цифрової квантової батареї в десять разів перевершує кращі на даний момент іон-літієві елементи живлення. Фото взято з сайту xconomy.com

Батарея складається з великої кількості мікроскопічних конденсаторів, створених з електродів розміром 10 нанометрів, розділених діелектриком. На думку винахідників, квантові ефекти, що виникають завдяки наномасштабному конденсатору, запобігають можливості переходу заряду з одного електрода на інший, коли напруга електричного поля між електродами досягає критичної позначки. У результаті конденсатор може нести величезний заряд. Заряджатися така батарея буде в кілька разів швидше сучасних іон-літієвих акумуляторів.

Батареї можуть використовуватися в різноманітних виробах від ноутбуків до електрокарів. Якщо хтось зможе освоїти їх виробництво, зрозуміло. Альфред Хублер, один з дослідників, вважає, що компанії рівня Intel і AMD здатні виготовляти подібні комплекти наноконденсаторів. Прототип, на його думку, реально виготовити протягом року, за умови, якщо вдасться знайти інвестора.

Джерело a42.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.