У Назареті виявлено будинок часів Ісуса Христа Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.12.2009 10:58 · Розділ: Цікаві факти

Ізраїльські археологи представили результати розкопок будинку, в якому, можливо, жив один із сусідів Ісуса Христа.

Це скромне житло - перша з відомих науці будівель в Назареті, що відносяться до періоду 100 року до н. е. - 100 року н. е. Тоді це було злиденна село, в якому проживало від сили 50 сімей. А сьогодні - найбільше арабське місто на півночі Ізраїлю, населення якого сягає 65 тисяч чоловік.

Мусульман тут в два рази більше християн. Головна визначна пам'ятка міста - базиліка Благовіщення, побудована на тому місці, де, як вважають, архангел Гавриїл сповістив Марію про те, що вона народить божественне дитя.

Перші натяки на стародавній будинок були виявлені влітку минулого року робітниками, які будували новий християнський центр неподалік від базиліки, але віднести його до рубежу тисячоліть археологи змогли тільки зараз. Знайдено рештки стіни, двору та системи, що збирала воду з даху і постачала її в будинок.

Археологи проводять розкопки у Назареті. Фото взято з сайту yahoo.com
Археологи проводять розкопки у Назареті. Фото взято з сайту yahoo.com

Про розміри будівлі судити важко. Розчищено близько 80 квадратних метрів, але площа будинку могла бути набагато більшою, якщо тут проживала велика родина.

Жодних сенсаційних знахідок зроблено не було, якщо не рахувати того, що це перший з відомих науці будинків біблійного Назарету. Фото взято з сайту yahoo.com
Жодних сенсаційних знахідок зроблено не було, якщо не рахувати того, що це перший з відомих науці будинків біблійного Назарету. Фото взято з сайту yahoo.com

Крім того, виявлено вхід в криївку, яка могла бути влаштована для того, щоб ховатися від римських загарбників. Археологи, однак, вважають, що вона навряд чи могла стати в нагоді, тому що Назарет знаходився осторонь від важливих шляхів і не мав стратегічного значення. Аналогічні гроти неодноразово попадалися вченим і в інших населених пунктах нижньої Галілеї, в тому числі в біблійній Кані.

Знайдені також осколки глиняного посуду і шматки крейди, які євреї використовували для ритуального очищення посуду. Виявлено і стародавні поховальні печери, завдяки яким вдалося встановити приблизну чисельність населення Назарету. У цілому, підсумовують дослідники, знахідки типові для галілейських сіл того часу.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу