У соляному кристалі виявлено мікроорганізми віком 22-34 тис. років Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.12.2009 16:46 · Розділ: Наука

Брайан Шуберт, мікробіолог Гавайського університету в Маноа, і його колеги зробили це відкриття, вивчаючи кристали солі в осадових породах Долини смерті в Каліфорнії. Кристали містили незначну кількість рідини, в якій жили колонії мікроорганізмів архео.

Це не перший випадок, коли вченим трапляються на очі мікроорганізми, які живуть в подібній рідкій пастці. Якось, наукова група повідомляла про виявлення живих істот віком 250 мільйонів років. Їхні висновки були поставлені під сумнів, тому що за цей час кристали могли розчинитися, а потім кристалізуватися знову, захопивши більше молодих мікробів.

Долина смерті. Фото взято з сайту dic.academic.ru
Долина смерті. Фото взято з сайту dic.academic.ru

Передбачаючи те, що висновки дослідження можуть бути поставлені під сумнів, Шуберт стверджує, що структура знайдених ним кристалів вказує на те, що вони утворилися в гіперсоленому озері. Постійних озер у Долині смерті немає вже принаймні 10 тис. років, а, отже, рекристалізація малоймовірна.

Більш того, Брайан Шуберт вважає, що йому вдасться пояснити, яким чином мікробам вдалося стільки часу залишатися живими. Кожен кристал, в якому були живі архео, містив також мертві клітини водорості Dunaliella і велику кількість гліцерину.

Одноклітинна водорость Dunaliella. Фото взяте з сайту biol.tsukuba.ac.jp
Одноклітинна водорость Dunaliella. Фото взяте з сайту biol.tsukuba.ac.jp

Вчені вважають, що ця речовина витекла з клітин водоростей і стала їжею для бактерій. За їхніми розрахунками, гліцерину в одній клітині водорості достатньо для того, щоб забезпечити їжею архео протягом 12 мільйонів років. Це означає, що мікроорганізми і справді можуть жити усередині кристалів солі мільйони років, як про це свідчило попереднє дослідження.

Джерело geology.gsapubs.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.