Люди здатні фізично відчувати біль інших Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.12.2009 08:45 · Розділ: Цікаві факти

Люди можуть відчути біль іншої людини в буквальному сенсі. Британські дослідники з Бірмінгемського університету за допомогою технології візуалізації мозкових процесів показали, що у людей, які стверджують, що відчувають чужий біль, активізується діяльність в ділянках мозку, що відповідають за больові відчуття.

Матері теж здатні відчувати біль своєї дитини. Фото взято з сайту bersh.ru
Матері теж здатні відчувати біль своєї дитини. Фото взято з сайту bersh.ru

В експерименті взяли участь 108 студентів, яким демонструвалися фотографії людей, які страждають від болю: спортсмени, люди які отримали травму, пацієнтам яким роблять укол, і т.п. Майже третина заявила, що принаймні одне зображення викликало не тільки емоційну реакцію, але й відчуття болю в тому ж місці, що й у героїв фотографії.

Дослідники виявили, що під час перегляду зображень у всіх респондентів (і тих, хто відчував фізичний біль, і тих, хто нічого не відчував) фіксувалася активність в емоційних центрах мозку. Однак, в учасників експерименту, які стверджували, що відчувають біль, було виявлено більшу, в порівнянні з іншими, активність у пов'язаних з болем ділянках мозку.

Люди, які фізично сприймають чужий біль, зазвичай відмовляються від переглядів фільмів жахів та тривожних новин, щоб уникнути неприємних відчуттів.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу