Роздумувати в голос корисніше Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.12.2009 14:51 · Розділ: Цікаві факти

Іспанські вчені довели, що роздуми вголос допомагають успішніше вирішувати поставлені завдання. У рамках дослідження вчених цікавила наукова діяльність старшокурсників Університету Гранади. Учасники експерименту були ізольовані один від одного, а їхня поведінка записувалося на відеокамеру. Під час досліду вчені просили добровольців вирішувати завдання спочатку мовчки, а потім розмірковуючи вголос.

У результаті дослідникам вдалося встановити, що, розмірковуючи вголос, добровольці не лише вирішували швидше, але і справлялися з більш складними завданнями. Крім цього додаткове зростання ефективності спостерігався, коли студентам дозволяли користуватися графічним представленням інформації.

Читання лекції - ефективний спосіб навчання, тому що дозволяє отримувати інформацію аудіовізуальним шляхом. Фото взято з сайту lenta.ru
Читання лекції - ефективний спосіб навчання, тому що дозволяє отримувати інформацію аудіовізуальним шляхом. Фото взято з сайту lenta.ru

Дослідники сподіваються, що їхні результати допоможуть у створенні ефективних механізмів мислення і розв'язання конкретних прикладних задач. Зокрема, вчені підкреслюють, що подання завдання в зручному вигляді (графічному та звуковому, в даному випадку) є ключовим фактором її вирішення.

Загалом, дослідники не зосереджувалися на механізмах мислення. Зовсім нещодавно інша група вчених зацікавилася іншим способом збільшення ефективності вирішення завдань - методом зниженням кількості помилок. Для цього було проаналізовано класичний кон'юктивний парадокс оцінки ймовірностей. Виявилося, що за виникнення помилок в цьому випадку відповідає квантова логіка.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу