Нудоти можна уникнути, якщо правильно дихати Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.12.2009 15:49 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з Імперського коледжу Лондона (Imperial College London) провели дослідження, що доводить зв'язок між режимом дихання і виникненням морської хвороби. На відміну від інших існуючих методів боротьби з відомою недугою тут потрібні лише ваші легені і увага.

Дослідники залучили 26 добровольців, які сиділи в імітуючих гойдання кріслах - "симуляторах польоту", що зазвичай використовуються для тренування льотчиків. Випробування тривали до 30 хвилин, або до тих пір, поки у добровольця не починалися яскраво проявлятися симптоми нудоти.

На такомусимуляторі
На такомусимуляторі

В процесі експерименту учасники робили вдих в такт гойданню, при кожному нахилі пристрою. Проте вчені відзначили, що якщо добровольці, навпаки, видихали на кожний задній нахил, то симптоми заколисування виявлялися набагато повільніше. Ще кращих результатів було досягнуто при неспівпаданні ритмів дихання та гойдання (набагато швидше або набагато повільніше) - в такому випадку час до настання нудоти збільшувалася на 50%.

Зовсім недавно дослідники зрозуміли, що на рівновагу і відчуття тіла в просторі впливають "датчики" у багатьох інших частинах тіла крім середнього вуха, - це область живота, розташовані нижче органи і навіть кровоносні судини. Поки всі ці органи відправляють злагоджені сигнали в головний мозок, у нас немає проблем з орієнтацією. Але як тільки один або декілька сигналів не співпадають, "отримані дані" плутаються і ми відчуваємо нудоту.

Черевні "датчики", як відомо, відправляють у головний мозок більш повільні сигнали, ніж внутрішнє вухо, через власну віддаленість і більшу масу органів черевної порожнини (тобто, більш значну інерцію). Невідповідність між передачею імпульсів цими двома типами "датчиків" накопичується і спричинює поступове погіршення стану людини.

Вченим вже було відомо, що найбільш "нудотні" відчуття генеруються саме в природному ритмі дихання, як і те, що люди схильні дихати в такт руху. Однак до цього ніхто не перевіряв експериментально, чи може дихання "не в такт" запобігти появі нудоти.

Джерело news2.ru


Інші новини розділу