У Японії побудовано прототип андроїда-вчителя Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.12.2009 13:53 · Розділ: Нові технології

Новий людиноподібний робот e-nuvo Humanoid створений для освітніх цілей, тому його зробили досить високим - 126 см, щоб він відповідав росту учня початкової школи. За планом андроїд буде на прикладі робототехніки "викладати" фізику і математику. Електромеханічний "вчитель" важить 15 кг. Він наділений 21 ступенем свободи: три в голові, по три в кожній руці, по шість на кожній нозі.

Керований з персонального комп'ютера або пульта ДУ гуманоїд живиться від літієво-іонного акумулятора, заряду якого вистачає приблизно на годину. Робот оснащений відеокамерами, акселерометром, гіроскопами, інфрачервоними датчиками вимірювання відстані і виявлення перешкод та іншими сенсорами. Крім того, андроїд сприймає голосові команди, а в його голову вбудований проектор, який дозволяє відображати діаграми на дошці.

На нижньому знімку праворуч - червона кнопка екстреного відключення. Своїм футуристичним виглядомвикладач зобов\'язаний фірмі Harada Vehicle Design і студії znug design, яка, до речі, робила дизайн автомобільчиків RoboCar і доклала руку до концепту Toyota i-unit. Фото взято з сайту membrana.ru
На нижньому знімку праворуч - червона кнопка екстреного відключення. Своїм футуристичним виглядомвикладач зобов\'язаний фірмі Harada Vehicle Design і студії znug design, яка, до речі, робила дизайн автомобільчиків RoboCar і доклала руку до концепту Toyota i-unit. Фото взято з сайту membrana.ru

Один з головних розробників машини - японська компанія ZMP. Вона ще на початку "нульових" років прославилася завдяки роботу-дитині PINO, який і став першим прототипом нинішньої версії андроїда. Пізніше, у 2005-му, ZMP представила гуманоїда Nuvo. А пізніше інше творіння фірми, серія робототехнічних платформ e-nuvo, увійшло в число кращих роботів 2008 року. Яйцеподібний робот-плеєр Miuro - теж дитя компанії ZMP.

На чолі команди творців - фахівці технологічного інституту Nippon, що використовували інструменти середовища Microsoft Robotics Developer Studio. Вони розраховують неодноразово удосконалити робота, щоб той приступив до "педагогічної практики" вже в наступаючому десятилітті.

Майже одночасно з "учителем" стало відомо, що свого першого людиноподібного робота анонсувала японська компанія FUJISOFT, відома розробкою різного ПЗ. Її мета у робототехніці теж стосується освіти, і цільова аудиторія майбутнього продукту - навчальні заклади. Однак шлях до сердець учнів FUJISOFT вирішила прокласти через Всеяпонський турнір роботів (All Japan Robot Tournaments), особливо в частині боротьби сумо.

Андроїд висотою 39,8 см важить 1,56 кг і має 20 ступенів свободи. У плані оснащення поки заявлені дистрибутив Ubuntu Linux, процесор Intel ATOM 1,66 Ггц, мережа Eclipse, системи розпізнавання і синтезу мови. Офіційна назва машини і її вартість будуть оголошені на початку 2010 року. Кажуть, зараз FUJISOFT розглядає концепцію "низькі ціни".

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.