Запропоновано новий спосіб лікування діабету другого типу Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.12.2009 11:56 · Розділ: Медицина

Вчені з Університету Лозанни (Швейцарія) ідентифікували білок, який бере участь у розвитку діабету другого типу.

Фахівці розпочали дослідження з вивчення інфламасоми NLRP3, яка пов'язана з різними запальними процесами в організмі.

Інфламасома - це особливий білковий комплекс в макрофагах і нейтрофілах, що приводить до запуску запальної реакції при контакті клітини з мікроорганізмами; вона відіграє важливу роль в системі вродженого імунітету.

Досі вчені не могли зрозуміти, як активується NLRP3. Тепер з'ясувалося, що все починається з білка TXNIP, який, піддавшись окислювальному стресу, зв'язується з інфламасомою NLRP3, що призводить до вироблення інтерлейкіну-1 бета (IL-1b) - прозапальних цитокінів. IL-1b також продукується острівцевими клітинами підшлункової залози у відповідь на підвищення рівня цукру в крові. Цей вид клітин і відповідальний за вироблення інсуліну.

Молекула інсуліну. Фото взято з сайту compulenta.ru
Молекула інсуліну. Фото взято з сайту compulenta.ru

Це відкриття дозволяє сподіватися на те, що в недалекому майбутньому діабет другого типу можна буде лікувати інгібіторами інфламасоми або IL-1b. Випробування нової методики лікування на людях йдуть повним ходом, і перші результати досить оптимістичні, - після єдиної ін'єкції інгібіторів IL-1b рівень глюкози в крові діабетиків протягом шести місяців значно скорочувався.

Джерело empowher.com


Інші новини розділу