Виявлено отруйного динозавра Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.12.2009 12:54 · Розділ: Цікаві факти

Палеонтологи із Канзаського (США) і Північно-Східного (КНР) університетів провели аналіз останків динозавра роду Sinornithosaurus, що жив близько 125 млн. років тому, і прийшли до висновку про те, що ця тварина могла уприскувати отруту своїм жертвам, щоб знесилити їх.

Останки Sinornithosaurus були виявлені на сході Китаю, в провінції Ляонін. Фахівцям відомі два види динозаврів цього роду: S. millenii, опис якого з'явився в 1999 році, і S. haoiana, вивчений в 2004-му.

Зуби Sinornithosaurus. Фото взято з сайту pnas.org
Зуби Sinornithosaurus. Фото взято з сайту pnas.org

Sinornithosaurus відноситься до дромеозаврідів і є близьким родичем велоцираптора і чотирьохкрилого мікрораптора. «Він досягав розмірів індички, - розповідає один з дослідників, Ларрі Мартін (Larry Martin). - Полював на птахів і деяких дрібних динозаврів і, швидше за все, був покритий пір'ям».

Sinornithosaurus наздоганяє здобич. Фото взято з сайту ku.edu
Sinornithosaurus наздоганяє здобич. Фото взято з сайту ku.edu

При вивченні скелета Sinornithosaurus дослідники виявили поглиблення в кістках черепа, в яких могли знаходитися отруйні залози. Спеціальний канал з'єднував ці поглиблення із загнутими зубами верхньої щелепи, в яких містилися борозни, - аналогічна "система доставки" отрути є в деяких сучасних змій і ящірок (ядозубів). Зуби динозавра були дуже великими, що давало змогу вводити отруту під шкіру птахів, що мали щільний пір'яний покрив.

В даний час дослідники проводять аналіз останків мікрораптора, сподіваючись виявити нові свідоцтва використання динозаврами отрути.

Джерело news.ku.edu


Інші новини розділу