Люди організовували свій життєвий простір ще 750 тис. років тому Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.12.2009 10:57 · Розділ: Наука

Група археологів з Ізраїлю, Німеччини і США, яка проводила розкопки на стоянці стародавніх людей Гешер-Бнот-Яаков (Gesher Benot Ya'aqov) в Ізраїлі, з'ясувала, що наші пращури виділяли різні ділянки простору для виконання різних робіт.

Стоянка людей ашельської культури Гешер-Бнот-Яаков розташовується на півночі Ізраїлю, неподалік від озера Хула. Тут, у відкладеннях віком близько 750 тисяч років, вчені виявили безліч знарядь праці, кісток тварин і рослинних залишків.

При аналізі просторового розподілу знахідок вдалося виділити дві області, в яких найчастіше відзначаються сліди присутності людини. На першій ділянці були виявлені численні свідоцтва виготовлення крем'яних знарядь праці і останки риб. За словами авторів, ці останки є одним з найдавніших свідчень того, що риба входила до раціону харчування стародавніх людей.

Камяні знаряддя праці, виявлені дослідниками. Фото взято з сайту compulenta.ru
Камяні знаряддя праці, виявлені дослідниками. Фото взято з сайту compulenta.ru

Друга область, очевидно, служила місцем розведення вогню: дослідники виявили тут шматки дерева, які використовувалися в якості палива. Недалеко від вогнища знаходяться сліди обробки базальту та вапняку, а також кам'яні молоти і ковадла з вибоїнами; швидше за все, з їх допомогою кололися горіхи.

Раніше докази складної організації життєвого простору стародавніх людей знаходили лише на стоянках, що відносяться до середнього палеоліту. Вік цих знахідок не перевищував 250 тисяч років.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.