Антимонопольний комітет перевірятиме аптеки Автор: Lussilda · Опубліковано: 02.03.2009 17:49 · Розділ: Медицина

У зв’язку із знеціненням гривні багато аптек одночасно збільшили відпускні ціни на окремі лікарські засоби, деякі з них - без обґрунтованих на те підстав. Оскільки такі дії суперечать вимогам законодавства, Антимонопольний комітет України (АМКУ) має намір ініціювати проведення розслідування діяльності аптечних мереж щодо обґрунтованості цін на медикаменти.

Про це в понеділок на брифінгу в Києві повідомив в.о. глави АМКУ Олександр Мельніченко.

За словами керівника АМК - на даний момент ведеться розслідування діяльності постачальників медикаментів. По закінченню даної перевірки, яка триватиме до початку квітня, Комітет добереться і до аптек.

"Після завершення розслідування діяльності постачальників медикаментів, ми займемося перевіркою аптек", - завірив він.

Мельніченко нагадав, що справа за фактом стрімкого підвищення цін на лікарські засоби АМК розслідує з жовтня минулого року. "Якщо в ході розслідування будуть виявлені компанії, безпосередньо причетні до дій, які АМК розглядає як ознаки порушення законодавства про конкуренцію, вони можуть бути покарані стягненням з них до 10% річного прибутку", - зазначив він.

Як повідомлялося, в період з кінця грудня 2008 року до початку лютого 2009 року АМКУ порушив справу проти 15 оптових фармацевтичних компаній у справі про необґрунтоване підвищення цін на медикаменти, передає УНІАН.

Так, в кінці січня у Львові, за антиконкурентні узгоджені дії Львівське обласне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало ПП «Любе-сервіс», ПП «Біосет» та ПП «Біосат» на загальну суму 5,1 тис. грн.

Зазначені підприємці одночасно збільшили відпускні ціни на окремі лікарські засоби без обґрунтованих на те підстав. Львівське відділення АМК застосувало санкції - підприємства визнали порушення, знизили на 10% торговельну надбавку, а відтак і роздрібні ціни на медикаменти.

За матеріалами УНІАН, Интерфакс-Украина, Дело


Інші новини розділу