Гнучкий електронний папір від компанії Toppan Автор: Andriy · Опубліковано: 21.12.2009 20:57 · Розділ: Нові технології

Електронним книгам належить пройти ще довгий еволюційний шлях. Перед виробниками стоїть декілька важливих завдань, в тому числі розробка гнучких моделей, зниження собівартості. Наблизити появу електронних книг наступного покоління прагне японська компанія Toppan Printing, яка представила на днях свої останні досягнення в цьому напрямку.

Toppan Printing створила прототипи нових тонкоплівкових транзисторів, які можна буде застосовувати в гнучкому електронному папері електрофоретичного типу. Нові TFT були створені за допомогою низькотемпературного виробничого процесу з використанням прозорого аморфного оксидного напівпровідника.

Фото взято з сайту chip.com.ua
Фото взято з сайту chip.com.ua

Шар оксидного напівпровідника формувався друкованим методом, тоді як для нанесення інших шарів застосовувалися технології, які використовуються для звичайних TFT. Toppan Printing у співпраці з німецькою компанією Evonik Industries AG вдалося поліпшити властивості прозорого аморфного оксидного напівпровідника і знизити максимальну температуру при виготовленні TFT більш ніж на 100° C - до 270° C.

У результаті з'явилася можливість замінити скляну підкладку для TFT на жаростійку і гнучку керуючу плівку, яку можна буде використовувати для створення гнучких дисплеїв. Як відзначають розробники, використовувані ними методи і технології дозволяють спростити виробниче обладнання і збільшити продуктивність його роботи в порівнянні з обладнанням для техпроцесу на основі вакуумного покриття. Все це призводить до зниження виробничих витрат.

Розробка Toppan Printing дозволяє створювати легкий і гнучкий електронний папір. Оксидний напівпровідник привернув увагу компанії після публікації роботи групою дослідників під керівництвом професора Інституту технології Токіо про створення тонкоплівкового транзистора на базі матеріалу α-InGaZnO. Оксидні напівпровідники відрізняються високою мобільністю заряду, стійкістю, прозорістю, можуть оброблятися при низьких температурах. Вони мають переваги перед кремнієвими і органічними напівпровідниками, тому багато компаній зараз ведуть активні розробки, пов'язані з оксидними напівпровідниками.

Toppan Printing розробила прототип дисплея з новими TFT. Його розмір складає 5 x 5 см (роздільна здатність - 80x60 пікселів). Підкладка зроблена зі скла, в якості напівпровідникового матеріалу використовується прозорий аморфний оксидний напівпровідник.

Джерела: news.org.ua, chip.com.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.