Працівники ХМЗ захопили облдержадміністрацію Автор: Lussilda · Опубліковано: 02.03.2009 17:16 · Розділ: Суспільство

Близько пів тисячі обурених робітників ТОВ "Херсонський машинобудівний завод" (ХМЗ), яким підприємство заборгувало до 5,5 млн. грн., прийшли у понеділок до будівлі Херсонської облдержадміністрації з вимогою, аби місцева влада вплинула на керівництво заводу і змусила їх виплатити заборговану зарплатню. Навіть губернатор не зміг заспокоїти натовп розгніваних працівників – врешті решт вони захопили перший поверх будівлі ХОДА і обласної ради.

Частину пікетувальників, близько 200 осіб, запросили до малої зали ОДА на першому поверсі будівлі для зустрічі з головою облдержадміністрації Борисом Сіленковим, повідомляє УНІАН.

Губернатор пояснив, що адміністрація вже зробила все, що в її компетенції – передала справу до уряду. Б.Сіленков закликав працівників ХМЗ трохи зачекати, так як для розв’язання проблеми потрібен час. Однак розмова із знервованими відсутністю грошей людьми відбувалася в підвищеному тоні.

Після зустрічі люди не залишили адміністративну будівлю. Як повідомив керівник незалежної профспілки "Петровець" Леонід Немченок, "ми захопили перший поверх адміністрації і будемо утримувати доти, доки не виконають наші вимоги: виплатять борги з зарплати і почне працювати підприємство".

На думку Немченка, люди готові утримувати будівлю до 3-4 діб.

Як повідомлялося, раніше, 3 лютого працівники ХМЗ захопили адміністративну будівлю заводу. З того часу тривають протести трудового колективу. На даний час власник ХМЗ погасив приблизно 0,92 млн. грн. боргу.

Зараз під загрозою звільнення на ХМЗ опинилися більше 900 співробітників. Щоб зберегти свої робочі місця вони готові "проводити найжорстокіші акції протесту", йдеться в заяві трудового колективу.

УНІАН, Газета.ua


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.