Орангутангам відводять ще 20 років Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.12.2009 15:56 · Розділ: Природа

Світу залишилося менше 20 років, щоб зберегти орангутангів. За деякими оцінками, сьогодні в умовах дикої природи в Малайзії та Індонезії мешкають 50-60 тис. мавп, але в результаті нещадної вирубки лісів і розширення плантацій вони можуть повністю зникнути.

"Ареали проживання орангутангів фрагментовані й ізольовані один від одного плантаціями, вони не можуть мігрувати, вони не можуть знайти пару для продовження роду", - говорить Цубоуті Тосінорі з організації Borneo Conservation Trust. Екологи закликають до створення "коридорів дикої природи" в Малайзії, щоб зв'язати "обривки" джунглів.

На землі залишилося не більше 10% колишньої світової популяції орангутангів. Фото взято з сайту duiops.net
На землі залишилося не більше 10% колишньої світової популяції орангутангів. Фото взято з сайту duiops.net

За словами Цубоуті, хоча дослідження пророкують, що, якщо нічого не робити, орангутанги зникнуть протягом 50 років, заходи повинні бути прийняті протягом найближчих двох десятиліть, інакше потім буде занадто пізно, оскільки популяція скоротиться до тієї стадії, коли вижити вже буде неможливо.

Близько 80% орангутангів планети мешкають на острові Борнео, який розділений між Малайзією та Індонезією, а інші знаходяться в провінції Суматра (Індонезія). "Те, що у нас залишилося, - це всього 10% того, що було раніше", - підкреслює Марк Анкренас з екологічної організації Hutan, яка основну увагу приділяє збереженню 11 тис. орангутангів в штаті Сабах (Малайзія) на острові Борнео.

Аерофотозйомка, здійснена групою Hutan і владою штату в минулому році, виявила, що близько тисячі «гнізд» орангутангів розташовані на сотні невеликих ділянок лісу, повністю оточених плантаціями.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу