Зелений чай можна вживати як антидепресант Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.12.2009 09:50 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з Університету Тохоку (Японія) з'ясували, що зелений чай здатний рятувати людей похилого віку від нудьги. Дослідження показало, що тужливий настрій знімає як рукою, якщо літня людина, якій вже за сімдесят випиває чотири і більше чашок чаю на день. Ризик розвитку симптомів депресії у любителів чаювати на 44% нижчий, ніж у тих, хто п'є щодня не більше чашки.

З 1 058 учасників дослідження симптоми депресії розвинулися у 34% чоловіків і 39% жінок, причому у 20% чоловіків і 24% жінок прояви психічного розладу були серйозними. 488 респондентів повідомили, що випивають щодня більше чотирьох чашок зеленого чаю, 284 опитаних - по дві або три чашки, а 286 - одну або менше.

Японський зелений чай сенча. Фото взято з сайту sciencephoto.com
Японський зелений чай сенча. Фото взято з сайту sciencephoto.com

Сприятливий вплив напою на психічний стан не змінювався навіть тоді, коли були враховані соціальний і економічний статус, стать, харчовий раціон, історія хвороби, прийом антидепресантів, куріння і фізична активність учасників. Вчені вважають, що своїм захисним властивостям зелений чай завдячує амінокислоті теаніну, яка характеризується заспокійливою дією на мозок. І навпаки, чорний чай, улун і кава не захищають людей похилого віку від депресії.

Зелений чай також знижує ризик розвитку раку ротової порожнини та деяких видів раку крові. Так, у людей, які випивають по п'ять чашок напою, ризик виникнення недуги на 42% нижчий, ніж у тих, хто випивав чашку або менше на день. А ризик захворіти на рак лімфатичної системи у любителів чаю знижений на 48% у порівнянні з іншими.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу