Опубліковано рейтинг головних відкриттів десятиліття Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.12.2009 17:42 · Розділ: Культура

Науково-популярний журнал "Діскавері" опублікував рейтинг головних наукових відкриттів десятиліття. Перше місце було віддано доказам реальності прискореного танення льодовиків. На думку редакції, свідоцтва про зростання температур, підняття рівня океанів і скорочення площі льодовиків переконливо вказують на розвиток процесу глобального потепління.

Суперечки про причини та наслідки глобального потепління триватимуть ще не одне десятиліття. Фото взято з сайту wordpress.com
Суперечки про причини та наслідки глобального потепління триватимуть ще не одне десятиліття. Фото взято з сайту wordpress.com

Цю точку зору поділяють далеко не всі. Наприкінці вересня скептики отримали нові докази своєї правоти після того, як хакери виклали в Мережу переписку вчених, що займаються вивченням клімату. З їх аналізу можна зробити висновок, що дані про потепління багато років фальсифікувалися.

На друге місце в списку був поміщений проект "Геном людини", в рамках якого було повністю розшифровано послідовність ДНК Homo sapiens. Третє місце укладачі рейтингу віддали отриманню води з марсіанського грунту. Зонд "Фенікс", що сів поблизу північного полюса планети 26 травня 2008, нагрів зразок грунту, а його прилади підтвердили, що лід являє собою замерзлу H2O.

Четверте місце дісталося дослідженням, в результаті яких були знайдені нові джерела стовбурових клітин. П'яте - технології, що дозволяє людям керувати протезами за допомогою сигналів головного мозку. Шосте місце було віддано спостереженням, в ході яких астрономам вдалося сфотографувати екзопланети.

Сьогодні відомо понад чотири сотні планет за межами нашої сонячної системи. Фото взято з сайту dailygalaxy.com
Сьогодні відомо понад чотири сотні планет за межами нашої сонячної системи. Фото взято з сайту dailygalaxy.com

Сьоме місце посіло виявлення нових предків людини, восьме - докази існування темної матерії. Дев'яте місце посіли досліди з одержання колагену з останків кісток тираннозавра (хоча багато експертів сумніваються в достовірності цієї роботи). Нарешті, на десятому місці виявилося відкриття нового космічного тіла, що обертається навколо Сонця - карликової планети Еріду.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?