Фізикам, вдалося зареєструвати темну матерію Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.12.2009 10:13 · Розділ: Наука

При обробці даних чергового етапу експерименту Cryogenic Dark Matter Search (CDMS) вчені ідентифікували два сигнали, які можна трактувати як результати взаємодії часток темної матерії з речовиною детекторів.

Основними кандидатами на роль складових темної матерії служать, так звані слабовзаємодіючі масивні частки (WIMPs, вімпи). Експеримент CDMS, метою якого є пряма реєстрація вімпів, почався в 2003 році. У розпорядженні його учасників - тридцять напівпровідникових детекторів, розташованих під землею на глибині 747 метрів і охолоджених до кріогенних температур.

Взаємодія вімпів з речовиною детекторів (на врізці) має давати електричний і тепловий (у формі фононів) сигнали. Фото взято з сайту sciencemag.org
Взаємодія вімпів з речовиною детекторів (на врізці) має давати електричний і тепловий (у формі фононів) сигнали. Фото взято з сайту sciencemag.org

Розсіювання вімпів на ядрах речовини детекторів має давати електричний і тепловий сигнали, параметри і часові співвідношення яких дозволяють відрізнити їх від фону. Однак, до теперішнього часу повідомлень про можливу реєстрацію часток не надходило.

Нові результати, отримані при аналізі даних за 2007 та 2008 роки, були представлені в двох американських наукових центрах: Національній лабораторії прискорення ім. Енріко Фермі та Національній лабораторії прискорення SLAC. Говорити про точне експериментально доведене існування темної матерії поки не доводиться; дійсно, дві події за своїми параметрами повністю відповідають розсіюванню вімпів, проте їх також можна віднести до фонових з вірогідністю 25%. «Офіційно» визнати відкриття можна буде тільки тоді, коли ця ймовірність опуститься приблизно до 0,1%.

Дослідники, що працюють над проектом CDMS сходяться на тому, що для реєстрації вімпів потрібні більші обсяги даних. У 2010 році вчені планують встановити під землею додатковий набір детекторів.

Джерело timewarnercable.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.https://afroditalove.ru .