Вітамін С збільшує ризик розвитку вікової катаракти Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.12.2009 12:51 · Розділ: Краса і здоров'я

Жінки, які приймають великі дози вітаміну С, піддаються підвищеному ризику розвитку вікової катаракти. Понад вісім років вчені з Каролінського інституту (Швеція) спостерігали за 24 600 дорослими жінками. Результати показали, що ті учасниці, хто регулярно або періодично вживав харчові добавки, що містили 1000 мг вітаміну С в одній дозі, на 25% частіше інших змушені були видаляти вікову катаракту.

Ті ж, хто приймав велику кількість вітаміну протягом десяти років і довше, або пив вітамінні добавки у віці 65 років і пізніше, або поєднував прийом аскорбінки із замінниками гормонів і кортикостероїдами, піддавалися ще більшому ризику виникнення офтальмологічного захворювання.

Фрукти, багаті вітаміном С. Фото взято з сайту forum.exler.ru
Фрукти, багаті вітаміном С. Фото взято з сайту forum.exler.ru

При цьому дослідники відзначають, що такий ефект має тільки аскорбінка в харчових добавках, а вітамін С, який потрапляє в організм з овочів і фруктів, ніяк не впливає на розвиток катаракти.

Вітамін С також може знижувати ефективність ліків від раку. Виною тому - "імунітет", який виробляє аскорбінова кислота в мітохондріях всередині ракових клітин. Лікування раку базується на руйнуванні мітохондрій: у пошкодженому вигляді вони посилають раковим клітинам сигнал до самознищення. Захищаючи мітохондрії, вітамін С перешкоджає реалізації потенціалу ліків на повну потужність.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.