Павуки названі найдавнішими істотами Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.12.2009 14:48 · Розділ: Природа

Вивчаючи флору і фауну нашої планети, з самого початку утворення життя, і закінчуючи нашими днями, вчені прийшли до висновку, що павуки є найдавнішими істотами на Землі. З'явилися вони задовго до динозаврів, і дожили до наших днів, з мінімальними мутаціями і змінами в ДНК.

Павуки пережили метеоритні бомбардування, льодовикові періоди, усілякі катаклізми. При цьому вчені відзначають, що еволюція павуків практично стоїть на місці, а це означає, сто їх організм досяг вершини досконалості.

Своєму виживанню павуки зобов'язані своїй системі травлення. Завдяки особливій будові організму, більшість павуків може прожити без їжі до 2-3 років. Деякі з них можуть сидіти у своїй нірці роками, чекаючи поліпшення кліматичних умов.

Деякі види павуків здатні сидіти у своїй нірці роками, чекаючи поліпшення кліматичних умов. Фото взято з сайту flickr.com
Деякі види павуків здатні сидіти у своїй нірці роками, чекаючи поліпшення кліматичних умов. Фото взято з сайту flickr.com

Існує два основні різновиди павуків, що розділяються по здатності поглинання своїх жертв. У першому випадку павук за допомогою добре розвинених щелеп присмоктується до своєї жертви і просто витягує з неї всі "соки". У другому випадку, коли щелепи в павука не розвинені, він уприскує свій шлунковий сік в порожнину жертви і чекає, поки той не роз'їсть її зсередини, і тільки потім висмоктує "рідину", що утворилася.

Як правило, павуки уникають здобичі, що перевищує їх за розміром. Процес поглинання жертви може тягтися дуже довго, часом цілий день, але це відноситься лише до дрібних комах, більш велику здобич павук перетравлює значно довше.

Черевце павука складається з вельми еластичних тканин, тому воно може розтягуватися до певного моменту, поки повністю не наповниться їжею, а саме рідиною з тіла здобичі. Скелет павука знаходиться ззовні, тому розтягнення кутикули не може тривати нескінченно. Далі для того, щоб лопнула стара кутикула і утворилася нова, ще більш еластична, павук має пережити період линяння. Однак цей привілей є лише в молодих павуків, вони можуть линяти один раз за кілька днів, з віком період між линяннями збільшується, а у старих павуків і зовсім може зникнути.

Джерело infornews.ru


Інші новини розділу