Гаазький суд виправдав екс-президента Сербії Автор: Lussilda · Опубліковано: 27.02.2009 04:09 · Розділ: Події у світі

Міжнародний військовий трибунал ООН в колишній Югославії визнав бувшого президента Сербії Мілана Мілутіновіча невинним у здійсненні злочинів відносно етнічних албанців в 1990-х роках. Суд прийняв рішення звільнити Мілутіновіча з-під варти.

Підсудними на процесі, крім екс-президента Сербії, були колишній прем'єр-міністр Нікола Саїнович, начальники Генштабу армії Союзної Югославії Драголюб Ойданіч і Небойша Павковіч, командир Пріштинського корпусу Володимир Лазаревіч і генерал поліції Сретен Лукіч.

Їх звинувачували у військових злочинах в період конфлікту в Косово в 1990 роках. Ці звинувачення стосувалися кампанії терору і насильства, що проводилася стосовно албанського населення Косова. В першу чергу мова йшла про грубе нехтування Женевською конвенцією 1949 року - порушення законів і звичаїв війни, геноцид і злочини проти людства.

На думку слідства, вони були винні в насильницькій депортації 800 тисяч і вбивстві сотень мирних жителів Косово в 1999 році. Прокурори Гаазького трибуналу вимагали для підсудних від 20 років до довічного ув'язнення.

Виправданням для бувшого глави Сербії став той факт, що під час косовського конфлікту Мілутіновіч вважався «номінальним» лідером, а реальна влада знаходилася в руках президента Югославії Слободана Мілошевіча.

Але Мілошевіч помер у в'язниці Гаазького трибуналу в 2006 році до того, як був винесений вердикт у його справі. Тому нинішній процес у справі Мілутіновіча був особливо важливим.

Процес над Мілутіновічем став найбільшим процесом в Гаазькому трибуналі ООН з військових злочинів в колишній Югославії, що досягли стадії виголошення вироку.

За рішенням Гаазького трибуналу інші п'ять фігурантів цієї справи засуджені до тривалих строків ув’язнення: Шаінович, Павковіч і Лукіч одержали по 22 роки позбавлення волі, Лазарович і Ойданіч - по 15 років.

Джерела: NEWSru.ua, Reuters, Бі-Бі-Сі


Інші новини розділу