Нова жуйка здатна виявити малярію Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.12.2009 16:44 · Розділ: Цікаві факти

Американський студент отримав грант на розробку жувальної гумки для діагностики малярії. На підтримку проекту Ендрю Фанга (Andrew Fung) з Університету Каліфорнії (University of California) Фонд Біла і Мелінди Гейтс (Bill and Melinda Gates Foundation) виділив 100 тисяч доларів США.

Розробка жуйки, яку автор ідеї планує назвати "Maliva" (від англійських слів "malaria" - малярія і "saliva" - слина), стала можливою завдяки відкриттю вчених, які виявили в слині хворих малярією три білки, специфічні для збудника цієї інфекції.

До складу жувальної гумки Фанг планує включити намагнічені наночастинки, на кінці кожної з яких закріплені антитіла. При жуванні антитіла будуть зв'язуватися з білками малярійних плазмоїдів, що містяться в слині.

Жувальна гумка, яка виявляє малярію, може розповсюджуватися скрізь, навіть там де продаються цукерки. Фото взято з сайту medportal.ru
Жувальна гумка, яка виявляє малярію, може розповсюджуватися скрізь, навіть там де продаються цукерки. Фото взято з сайту medportal.ru

Через кілька хвилин після вживання жуйку необхідно помістити на паперову індикаторну смужку. Під впливом магнітного поля наночастинки з білками збудників малярії будуть розташовуватися на папері у вигляді смуг певного кольору.

За задумом розробника, за допомогою цієї жуйки можна буде визначити не тільки наявність збудників інфекції, але і їх тип. Фанг зазначив, що планує зробити робочий прототип жувальної гумки в 2010 році. Винахідник сподівається, що "Maliva" стане в нагоді для виявлення малярії в польових умовах і тих регіонах, де відсутні лабораторії для проведення традиційної діагностики захворювання по аналізах крові.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно в світі реєструється близько 250 мільйонів випадків зараження малярією. Щорічне число жертв інфекції складає близько мільйона чоловік, більшість з яких - діти, що живуть у країнах Центральної і Південної Африки.

Джерело medportal.ru


Інші новини розділу