За версією НБУ – гривня не повинна стрімко падати Автор: Lussilda · Опубліковано: 27.02.2009 03:22 · Розділ: Економіка

Економічних підстав для неконтрольованої девальвації гривні в Україні немає. Таку заяву зробив виконувач обов'язків голови НБУ Анатолій Шаповалов. Основним підтвердженням цьому керівник Нацбанку називає позитивне сальдо поточного рахунку, яке вперше сягнуло 500 мільйонів доларів.

Він повідомив (із посиланням на оперативні дані), що в січні 2009 р. вперше за останні роки зафіксовано профіцит поточного рахунку.

Водночас А.Шаповалов констатував, що зведений платіжний баланс поки що має дефіцит: відбувається відтік коштів за фінансовим рахунком, оскільки погашення кредитів перевищує обсяг залучення коштів. За його словами, дефіцит фінансового рахунку в січні-2009 становив $2,3 млрд.

В. о. голови НБУ також повідомив, що середньоденні надходження валютної виручки в лютому зросли на 16,6% порівняно з січнем. Пропозиція на валютному ринку в лютому також розширилася, але на тлі зростання попиту на валюту на 10%.

"Економічних передумов для того, щоб курс сьогодні так стрімко девальвував, немає", - сказав він.

На його думку, девальваційний тиск на гривню формує психологічний чинник, пов'язаний із некоректними заявами політиків і експертів. При цьому він нагадав, що Нацбанк витратив на підтримку гривні поточного року $3 млрд.

За словами в. о. голови НБУ, дефіцит зведеного платіжного балансу України в 2009 році прогнозується на рівні $12 млрд. З урахуванням цього, за його словами, НБУ сподівається на отримання від МВФ у 2009 році траншу в розмірі $9,6 млрд.

У контексті переговорів з МВФ А.Шаповалов зазначив, що Нацбанк, можливо, пропонуватиме розширити допустиме відхилення офіційного курсу від ринкового, яке у відповідному меморандумі української влади зафіксоване на рівні 2%.

В. о. голови НБУ пояснив, що рухливість офіційного курсу може дати привід для поширення панічних настроїв у населення.

І хоча очільник Нацбанку заспокоює нас, в реальності долар «стрімко» добирається вже до позначки 10 гривень. Українські комерційні банки продавали сьогодні цю валюту по 9,70.

Трохи більше місяця курс тримався і не перевищував восьми гривень. Але з п'ятниці - розпочався стрибок. "Зелений" на Міжбанку виріс за вчора на півгривні, сьогодні тенденція хоча й не так стрімко, але продовжилася. З осені це вже третя хвиля падіння гривні.

А офіційний курс гривні в НБУ утримується на рівні 7,7 грн/$1…

Джерело: Інтерфакс-Україна


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.