Телескоп Hubble зафіксував 42 зародки планетарних систем Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 15:47 · Розділ: Наука

Небаченої краси "ембріональні" планетарні системи, які формуються в туманності Оріона, вперше детально продемонстрували знімки з космічного телескопа-ветерана Hubble.

Протопланетні диски, зафіксовані на знімках, у видимому діапазоні схожі на краплі або яскраві плями, - явне свідчення зародження в туманності Оріона нових планет. Для того щоб їх виявити, астрономи використовували передову камеру для проведення досліджень (Advanced Camera for Surveys).

У туманності Оріона новонароджені зірки виникають з газопилових хмар, а навколо них поступово формуються диски на зразок тих, що зняв телескоп. Всередині газових "складок" туманності дослідники відкрили два різних типи дисків навколо молодих і тих зірок, що перебувають на стадії формування, в залежності від їх близькості до найяскравішої зірки в кластері, Theta 1 Оrionis С.

Колекція з тридцяти ніколи раніше не бачених зображень зародкових планетарних систем в туманності Оріона - перше значне досягнення проекту HST Treasury Program on the Orion Nebula. Його завдання - пошук і вивчення зірок і планет на стадії формування. Фото взято з сайту membrana.ru
Колекція з тридцяти ніколи раніше не бачених зображень зародкових планетарних систем в туманності Оріона - перше значне досягнення проекту HST Treasury Program on the Orion Nebula. Його завдання - пошук і вивчення зірок і планет на стадії формування. Фото взято з сайту membrana.ru

Більш віддалені диски не отримують достатньо випромінювання від зірки, щоб розігріти газ, і тому на знімках вони виглядають як темні силуети на тлі яскравої туманності. Оточуючий диски пил "поглинає" світлий фон.

Інший цікавий момент, що надає дискам досить фантастичний вигляд, - ударні хвилі, викиди і вражаючі потрясіння, що виникають завдяки контакту зоряного вітру з газом туманності. При цьому можна спостерігати утворення дивних фігур, що нагадують людей, медуз, чи якісь абстрактні шедеври.

Схожа на витончену акварель, туманність Оріона - одна з найбільш фотогенічних космічних об'єктів. Це широке вогнище зореутворення, розташоване на відстані "всього" 1500 світлових років від Землі.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.