Канадець вмонтував у джинси ударну установку Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 14:49 · Розділ: Цікаві факти

Споконвічне прагнення людей плескати себе по колінах і стегнах в такт ритму надихнуло розробника софту, Бориса Смуса, на незвичайний проект, - він виготовив пристрій під назвою "Всюдисущі барабани" (Ubiquitous drums).

Головний компонент поточного прототипу Ubiquitous drums - два квадратних резистори, чутливих до дотику (FSRs), які розташовані на колінах. Вони підключаються до плати Arduino в лівій передній кишені джинсів. З’єднувальні дроти закріплені з внутрішньої сторони штанів за допомогою ізоляційної стрічки.

Кожного разу, коли людина вдаряє по резисторах, сигнал передається через порт плати на ноутбук, який в реальному часі обробляє дані і відтворює відповідні звукові семпли з бази.

Смус вважає, що крім можливості (що в першу чергу приходить на розум) розважати (або дратувати) попутників у громадському транспорті Ubiquitous drums можуть бути корисні професійним барабанщикам, які не бажають мати клопоти з транспортуванням свого громіздкого інструменту на репетиції або джем-сейшени.

Вуличні музиканти теж напевно зрадіють цьому винаходу, що дозволяє влаштовувати неймовірні шоу практично без попередньої підготовки.

На нинішньому етапі, зрозуміло, пристрій має деякі обмеження - звуки синтезує ПК, що різко обмежує мобільність застосування Ubiquitous drums, тому Смус планує додатково оснастити Arduino-плату адаптером Wi-Fi, який міг би зв'язуватися з розташованою поблизу системою, здатною синтезувати звуки.

Технічна новинка влаштована досить просто. Автор навіть виклав покрокову інструкцію, як виготовити такийагрегат самостійно. Фото взято з сайту membrana.ru
Технічна новинка влаштована досить просто. Автор навіть виклав покрокову інструкцію, як виготовити такийагрегат самостійно. Фото взято з сайту membrana.ru

У найближчих планах винахідника - перетворити резисторні накладки в автономні передавачі, щоб позбутися від прив'язаності до конкретного предмету одягу. Це відкриє шлях для багатьох цікавих варіантів - наприклад, тачпад, розміщений на взутті, зможе імітувати педаль барабанної установки.

Джерело gizmag.com


Інші новини розділу