Японці навчили роботів варити суп Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 12:51 · Розділ: Цікаві факти

Поки машинам на кухні без допомоги людини не обійтися. Про це говорить сама назва проекту "Готуємо їжу з роботами". Але автори витівки - Юта Сугіура і його колеги з Японського науково-технологічного агентства (JST) - знаходяться на початку шляху і сподіваються, що їхня система приготування їжі буде корисна в домашньому господарстві майбутнього.

Сьогодні процес приготування їжі в компанії з трьома роботами виглядає так. Людина відбирає потрібні для тої чи іншої страви інгредієнти, приводить їх в належний стан (чистить, миє, нарізає) і розкладає по тарілках. Кожну з них потрібно позначити карткою - візуальним маркером, за яким машина зможе відрізнити, наприклад, моркву від салату.

Роботи готують суп. Фото взято з сайту engadget.com
Роботи готують суп. Фото взято з сайту engadget.com

Далі зголоднілий користувач сідає за комп'ютер і, завдяки розміщеній над плитою камері, бачить "кухарчуків", що стоять перед киплячою каструлею, згори. Одна машина відповідає за добавку в суп ключових компонентів, друга - за приправи, третя - за перемішування страви. За допомогою нескладного інтерфейсу людина задає роботам послідовність дій і натискає кнопку "Пуск".

Сугіура з товаришами виділяють три переваги системи: "По-перше, ми використовуємо невеликих мобільних роботів, а не вбудовані системи, що підвищує гнучкість і безпеку. По-друге, знімні маркери дозволяють легко настроїти систему і пристосувати її до певного середовища. По-третє, ми забезпечуємо наявність графічного користувацького інтерфейсу з докладною інструкцією".

Офіційно показати світу доопрацьований проект "Готуємо їжу з роботами" японці розраховують на міжнародній конференції "Людський фактор в обчислювальних системах" (CHI 2010), яка пройде в Атланті з 10 по 15 квітня 2010 року.

Джерело engadget.com


Інші новини розділу