Час існування мамонтів продовжили на тисячі років Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 13:50 · Розділ: Наука

Група дослідників дійшла висновку, що мамонти існували на території Північної Америки на кілька тисяч років довше, ніж прийнято вважати.

Вважається, що мамонти вимерли приблизно 8 тисяч років тому. За іншими оцінками, ці тварини зникли набагато раніше - у межах від 13 до 15 тисяч років тому. Для Аляски час вимирання мамонтів оцінюється приблизно в 13 тисяч років. Зазвичай час зникнення визначають радіовуглецевим аналізом. Цей метод заснований на оцінці співвідношення в досліджуваному зразку ізотопів вуглецю.

Можливий зовнішній вигляд мамонта. Фото взято з сайту steppes.org.ru
Можливий зовнішній вигляд мамонта. Фото взято з сайту steppes.org.ru

Автори нового дослідження використовували іншу технологію. Вчені виявили в грунті на Алясці зразки ДНК мамонтів, що потрапили туди, наприклад, з фрагментами шерсті. Вік молекул ДНК був оцінений в межах від 10,5 до 7,5 тисяч років. Якщо ці оцінки підтвердяться, то вченим доведеться відмовитися від гіпотези про знищення мамонтів першими переселенцями, оскільки виходить, що люди і мамонти існували разом як мінімум 3,5 тисячі років.

Це не перша робота, що з'явилися останнім часом і спростовує усталені знання про період вимирання мамонтів. Так, інший колектив дослідників представив докази, що в Західній Європі мамонти існували на 7 тисяч років довше, ніж вважалося.

Джерело eurekalert.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.