В Японії створено "органічну" флеш-пам'ять Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 16:45 · Розділ: Нові технології

Вчені з Токійського університету (Японія) створили прототип запам'ятовуючого пристрою нового типу - так звану органічну флеш-пам'ять. Продемонстрована розробка виконана із застосуванням органічних матеріалів, але при цьому має таку саму базову структуру, що і традиційна флеш-пам'ять (звідси й назва).

Робоча напруга в процесі запису та зчитування інформації складає 6 і 1 вольт відповідно, при цьому, прототип витримує до тисячі циклів перезапису.

Масив пам’яті виготовлений з полімерної пластини поліетилен-нафталану. Фото взято з сайту electronista.com
Масив пам’яті виготовлений з полімерної пластини поліетилен-нафталану. Фото взято з сайту electronista.com

На цьому етапі розробка не може зрівнятися з традиційною флеш-пам'ятю, по щільності і тривалості збереження даних. Так, існуючий зразок запам'ятовуючого пристрою здатний утримувати інформацію не більше доби, і це є однією з основних проблем.

Масив пам’яті. Білі частинки - це контрольні електроди, а блакитні (що розміщуються під трьома електродами)- це пентацен. Фото взято з сайту electronista.com
Масив пам’яті. Білі частинки - це контрольні електроди, а блакитні (що розміщуються під трьома електродами)- це пентацен. Фото взято з сайту electronista.com

Зате «органічна флеш-пам'ять» може похвалитися гнучкістю у виробництві і буде обходитися набагато дешевше за звичайні флеш-накопичувачі. Передбачається, що в перспективі пам'ять нового типу зможе знайти застосування в гаджетах на основі електронного паперу, різних датчиках та інших продуктах, в яких використовуються недорогі запам'ятовуючі пристрої. Про терміни комерціалізації нової технології дослідники поки не говорять.

Джерело techon.nikkeibp.co.jp


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.