Рівень інтелекту в дитинстві пов'язаний із серцевими хворобами в зрілості Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 10:54 · Розділ: Цікаві факти

Люди, які в дитинстві відрізнялися чудовими інтелектуальними здібностями, рідше страждають захворюваннями серцево-судинної системи в середньому віці.

Такий висновок було зроблено вченими з Коледжу при Лондонському Університеті (Великобританія), які проаналізувати відомості про 9 377 повнолітніх британців. Спостереження за ними велося з моменту народження в 1958 році. У віці одинадцяти років учасники проходили тести на загальний інтелект, математичні та мовні здібності. Фактори ризику серцевих хвороб, включаючи ожиріння, підвищений кров'яний тиск, цукор і холестерин, перевірялися, коли учасники досягли 45 років.

Чим розумніша людина в дитинстві, тим нижчий у неї ризик виникнення серцевих захворювань в зрілості. Фото взято з сайту i034.radikal.ru
Чим розумніша людина в дитинстві, тим нижчий у неї ризик виникнення серцевих захворювань в зрілості. Фото взято з сайту i034.radikal.ru

Результати дослідження продемонстрували, що між загальним інтелектом в дитинстві і кров'яним тиском, рівнем цукру і вагою в зрілості існує взаємозв'язок. Приміром, з кожним додатковим балом тестової оцінки систолічний (верхній показник) тиск крові зменшувався на половину поділки шкали тонометра.

Дослідники спробували знайти фактори, які могли б пояснити цей зв'язок, включаючи соціальний статус в дитинстві (визначався за посадою, займаною батьком) і вагу при народженні. Однак з'ясувалося, що всі вони мають незначний вплив на стійкий зв'язок інтелекту в дитинстві з серцевими захворюваннями в зрілості. Крім того, цей зв'язок слабшав або був зовсім відсутній, коли були враховані спосіб життя в зрілості, освіта та професійні досягнення до 42 років.

На думку вчених, інтелектуальний розвиток дитини (від якого залежать рівень освіченості і професійні навички) може мати вплив у зрілості на доступ до медичних послуг, здібності дотримуватися приписів лікаря і схильності до впливу шкідливого оточення.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу