Люди, які складають плани досягають більшого Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 09:56 · Розділ: Цікаві факти

Американські дослідники вирішили з'ясувати, чи може чітко розпланований час принести реальну матеріальну користь людям, які полюбляють вести "організований" спосіб життя.

Дослідники розробили шкалу, що складається з 6 критеріїв, які дозволяють визначити чи є необхідність людям планувати свій час в конкретній сфері діяльності.

«Після проведення п'яти експериментів, в яких взяли участь дорослі люди і студенти, нам вдалося з'ясувати, що планування - процес специфічний, його доцільність залежить від галузі діяльності, - повідомили вчені. - Люди, які краще планують свої дії, намічають більше цілей і більше думають про засоби їх досягнення».

Науковці зосередилися на тих, хто рахує гроші і тих, хто розплановує час. «Перші з більшою ймовірністю будуть у виграші з точки зору економії, здійснення тільки обміркованих витрат, усвідомлення цінності речей. Таких швидше назвуть "скнара", ніж "марнотратник", - вважають дослідники. Другі, за словами вчених, добросовісніші, впевненіші за інших, і у всіх ситуаціях краще зберігають самовладання.

Люди, які планують час, частіше складають короткострокові плани. Зате, що стосується грошей, тут зазвичай немає короткострокових та довгострокових планів - є тільки один вид. Це говорить про те, що ми схильні вважати: час на щось у нас іще з'явиться, а от грошей може і не бути.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу