В Львівській Ратуші стартував конкурс на підтримку україномовного видання Автор: Lussilda · Опубліковано: 27.02.2009 03:00 · Розділ: Суспільство

В четвер, 26 лютого, Львівська міська рада оголосила конкурс на видання кращої книги українською мовою. Переможець у цьому конкурсі отримає фінансову підтримку від міської ради. Про це на прес-конференції повідомив заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

Такий конкурс ініційовано міською владою вже вдруге. Минулого року за підтримки ЛМР було видано 15 україномовних книжок. Загалом подавалось 121 книговидавничих проектів. В жанровій тематиці минулорічних проектів-переможців переважали книги про Львів, література для дітей та підлітків, історична література та поезія.

За ловами В.Косіва - переможці отримають 50% фінансування витрат на книгу, але не більше, ніж 20 тис. грн.

"На конкурсі немає обмежень щодо жанрів. Минулого року перемогли книги, яких відзначила конкурсна комісія у складі представників творчих спілок письменників, Форуму видавців, НТШ, видавців, університету. Цьогоріч ми відзначатимемо 100-річчя Б.-І. Антонича, можливо, комісія виокремить проекти, пов’язані з цим іменем", - зазначив В.Косів.

Начальник управління культури та туризму Львівської міськради Андрій Сидор розповів про умови конкурсу: "Заявки на участь у конкурсі приймаються до 30 березня. Конкурс триватиме 55 календарних днів з моменту оголошення, подавати заявки потрібно у "єдине вікно".

Протягом 20 днів конкурсна комісія розглядатиме заявки, а ще через 5 днів буде оголошено переможців. На конкурс у цьому році виділено 350 тис. грн.

Як запевнила директор видавництва "Аверс" Галина Гнидюк (книга цього видавництва перемогла на минулорічному конкурсі), конкурс є дуже потрібним як для видавництв, так і для бібліотек.

"720 примірників книги-переможця "Дати і події в історії Львова" потрапило у міські публічні бібліотеки. Раніше видавництво могло розраховувати на купівлю у бібліотеки лише 50-100 примірників нових книг", - додала видавець.

Представники ЛМР підтвердили, що книжкова продукція, яка переможе в конкурсі, буде передана для поповнення фондів міських бібліотек та бібліотек закладів освіти.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.