Створено перший серійний біопринтер Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.12.2009 08:58 · Розділ: Нові технології

Перший біологічний 3D-принтер, спеціально розроблений з розрахунку на дрібносерійний, але все ж таки промисловий випуск, відкриває нові перспективи в області імплантації та відновлення органів і тканин. Таким виявився результат співпраці американської компанії Organovo і австралійської Invetech.

Замість того щоб намагатися виростити в пробірці орган або шматочок тканини потрібної форми і заданих властивостей, куди ефективніше "надрукувати" його на біопринтері, - вважають фахівці Organovo. У ролі чорнила такий апарат використовує запас культивованих клітин потрібного типу (епітеліальні, з'єднувальні, м'язові), а точна друкуюча головка під керуванням комп'ютера викладає клітини (та допоміжні речовини) в потрібному порядку.

Власне, перші вражаючі досліди в даній сфері проводилися ще кілька років тому. Над різними варіантами технології друку органів і до цього часу працюють дослідники відразу в декількох інститутах і університетах. Час від часу з'являються цікаві варіації тривимірного біологічного друку, що відрізняються нюансами у складі "чорнила" і самому процесі формування з них цілої тканини.

Особливого успіху досягли на цій ниві професор Габор Форгач (Gabor Forgacs) і співробітники його лабораторії в університеті Міссурі, що розкрили тонкощі біодруку ще в 2007 році. Згодом, для комерціалізації своїх розробок Форгач заснував компанію Organovo.

У результаті з'явилася технологія NovoGen, в якій продумані всі необхідні деталі біодруку як у біологічній частині, так і в частині "заліза". Перші експериментальні принтери для Organovo (і за її "ескізами") виготовляла компанія nScrypt. Але це були пристрої, необхідні для шліфування технології. Тепер же настав час серійного випуску біопринтерів.

Organovo вибрала в якості промислового партнера компанію Invetech. Остання має більш ніж 30-річний досвід в проектуванні лабораторного та медичного обладнання, в тому числі - автоматизованого і комп'ютеризованого.

Новий принтер володіє такими скромними габаритами, що його можна спокійно розмістити в біологічній шафі для забезпечення стерильності середовища в процесі друку. Фото взято з сайту membrana.ru
Новий принтер володіє такими скромними габаритами, що його можна спокійно розмістити в біологічній шафі для забезпечення стерильності середовища в процесі друку. Фото взято з сайту membrana.ru

Цей принтер має дві друкуючі голівки. Одна заправляється цільовими "фарбами" (людські клітини печінки, нирок, стромальні клітини, тощо), друга - допоміжними матеріалами (гідрогель, колаген).

Особлива гордість австралійських інженерів - лазерна калібрувальна система і роботизована система позиціонування головок, точність якої складає лічені мікрометри. Це дуже важливо для розміщення клітин у правильному положенні.

Вже найближчим часом Invetech має намір виготовити ще кілька таких біопринтерів для Organovo, а вона вже займеться розповсюдженням новинки в науковому співтоваристві. Перші зразки 3D-біопрінтера від Organovo і Invetech будуть доступні для дослідних і медичних організацій вже у 2010 році.

Виконавчий директор Organovo, Кейт Мерфі (Keith Murphy) назвав появу такого принтера проривом, оскільки він забезпечує гнучку технологічну базу для організацій, що працюють в області інженерії тканин і органів. "Вчені та інженери можуть використовувати 3D-біопринтери для розміщення клітин практично будь-якого типу відповідно до бажаної тривимірної моделі", - підкреслив Кейт універсальність установки.

Organovo вважає, що спочатку принтер буде використовуватися для експериментів в області конструювання живих тканин і органів, а в подальшому апарат може з'явитися і в клініках.

Джерело galakorona.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.