Виявлено вірогідні джерела космічних променів ультрависокої енергії Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.12.2009 12:52 · Розділ: Наука

Група астрофізиків з Університету штату Огайо (США) вважає, що процеси утворення чорних дір в подвійних системах можуть пояснити появу космічних променів ультрависокої енергії.

Енергетичні частинки, що надходять з космосу та наближаються до теоретичної межі Грайзена - Зацепіна - Кузьміна (5 • 1019 еВ), реєструються досить часто, але їх походження залишається загадкою. Деякі дослідники пов'язували появу цих часток з гравітаційними колапсами масивних зірок і формуванням чорних дір; на жаль, припущення не підтвердилося: було встановлено, що такі події відбуваються дуже рідко.

Дослідники стверджують, що при зближенні зірок у подвійних системах чорні дірки утворюються куди частіше. Так, в нещодавно виявленій подвійній системі, що отримала назву SDSS 1257 +5428, компаньйони знаходяться на невеликій відстані один від одного, і протягом наступних 500 млн. років повинні об'єднатися і сформувати чорну діру.

Система SDSS 1257 +5428. Фото взято з сайту iop.org
Система SDSS 1257 +5428. Фото взято з сайту iop.org

Американські астрофізики вказують на те, що для виявлення цієї подвійної системи треба було вивчити незначну частку зірок нашої Галактики. За їхніми оцінками, в межах Чумацького Шляху загальне число об'єктів, подібних SDSS 1257 +5428, доходить до 106.

Звідси можна зробити висновок про те, що катастрофічні зближення компаньйонів в подвійних системах повинні спостерігатися приблизно в сто разів частіше, ніж колапси окремих зірок; настільки часто фіксуються космічні промені ультрависокої енергії, що в більшій мірі відповідає експериментальним даним.

Джерело iop.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.