Panasonic представляє будинок екологічної мрії Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.12.2009 08:52 · Розділ: Цікаві факти

На березі Токійської затоки, на околицях одного з найбільших міст на землі з'явився будинок екологічної мрії.

Панелі сонячних батарей на даху і паливні елементи на задвірках забезпечують конструкцію енергією, іонно-літієві акумулятори запасають надлишки, гаряча вода підігріває підлоги, а ізоляція виключає можливість енергетичних втрат.

Загальний вигляд екологічного будинку. Фото взято з сайту channelnewsasia.com
Загальний вигляд екологічного будинку. Фото взято з сайту channelnewsasia.com

Більш того, творець будинку - корпорація Panasonic - обладнала «Eco idea house» надефективними інтелектуальними пристроями, які покликані економити енергію на кожному кроці, забезпечуючи господарів комфортом. Наприклад, спеціальні датчики стежать за переходом людей з кімнати в кімнату, автоматично обдаючи людину холодним або теплим повітрям в залежності від обставин. «Якщо людина йде на кухню, світло автоматично вмикається, в той час як у вітальні світло, кондиціонер і телевізор, відповідно, відключаються», - зазначив на прес-конференції президент Panasonic, Фуміо Охцубо.

Вигляд будинку усередині. Фото взято з сайту medindia.net
Вигляд будинку усередині. Фото взято з сайту medindia.net

У будинку також є пральна машина, яка наполовину знижує споживання води завдяки простому нахилу барабана, і холодильник, який «вивчає» звички користувачів і переключається в режим сну, якщо його не збираються відкривати протягом певного часу.

Ці та інші інновації зробили Panasonic найбільш екологічною компанією, згідно з результатами опитування, проведеного діловим виданням Nikkei. Далі йдуть Sharp, Mitsubishi Electric і NEC.

Корпоративні гіганти Японії - від виробників електроніки до автоконцернів - роблять все більше ставок на екологічні та енергозберігаючі технології, намагаючись вирватися з найгіршої у повоєнній Японії рецесії. Наприклад, починаючи з весни найбільшою популярністю серед покупців у Японії користувався автомобіль-гібрид Toyota Prius, слідом за яким йде Honda Insight. Mitsubishi Motors також готує до випуску електрокар з нульовим викидом парникових газів i-MiEV.

Джерело medindia.net


Інші новини розділу