Запрацювала перша в світі комерційна мережа 4G Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.12.2009 17:42 · Розділ: Техніка

За офіційним повідомленням шведсько-фінського телекомунікаційного холдингу TeliaSonera, у двох європейських столицях - Стокгольмі та Осло, в комерційну експлуатацію запущені мережі зв'язку четвертого покоління (4G). В Осло мережа побудована на обладнанні китайського виробника Huawei, а в Стокгольмі - на обладнанні шведської Ericsson, модеми для абонентів виробляє корейська компанія Samsung.

Практично всі великі оператори світу заявили про плани будівництва мереж LTE. Однак у Росії для таких мереж відсутні вільні радіочастоти, оскільки всі вони зайняті структурами міністерства оборони. Та ж причина протягом декількох років стримувала будівництво мереж за технологією "попереднього покоління" - 3G.

4G приходить на зміну технологіїпопереднього
4G приходить на зміну технологіїпопереднього

Поки питання з частотами не вирішено, російські оператори впроваджують новинку на ринку країн СНД. МТС в жовтні отримала частоти в стандарті 800 МГц в Узбекистані, і тепер на обладнанні Huawei будує мережу LTE в Ташкенті. "Вимпелком" планує будувати мережі LTE в Казахстані і в Україні, як тільки отримає частоти в цих країнах. "Мегафон" конкретних планів не розкриває, але також цікавиться LTE, як і розвитком мереж 3G.

Технологія мобільного зв'язку нового покоління LTE (Long-Term Evolution) дозволяє передавати дані зі швидкістю більше 100 мегабіт в секунду, на відміну від 3G, де доступні швидкості до 3,6 мегабіт в секунду.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.