NASA випробувала подушки безпеки для вертольота Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.12.2009 14:48 · Розділ: Нові технології

Щоб перевірити доцільність використання у гелікоптерах подушок безпеки, що спрацьовують у випадку аварії, фахівці з дослідницького центру Ленглі (Langley Research Center) скинули вертоліт з висоти 10,7 метра. Така, начебто не дуже велика висота падіння імітує жорстку аварійну посадку, при якій у пілотів і пасажирів є великий шанс отримати смертельні травми.

Ідея "надувного поглинача енергії" (Deployable energy absorber) є давньою розробкою, яка була задумана для приземлення посадкових апаратів на інших планетах, для пом'якшення удару при посадці пілотованих космічних капсул і також як засіб аварійного захисту перспективних літальних апаратів, що створюються нині в рамках програми Subsonic Rotary Wing.

Для тесту був використаний легкий вертоліт MD-500. Всередині нього було розміщено чотири манекени, один з яких навіть мав "внутрішні органи". В цілому апаратура на борту гелікоптера фіксувала дані зі 160 датчиків.

Під дном машини розмістилися надувні подушки, розроблені інженером Сотірісом Келласом (Sotiris Kellas) здатні швидко розкриватися у випадку необхідності, але, при цьому, вони займають небагато місця.

MD-500 підвісили під високими щоглами, що колись служили для тренування астронавтів перед висадкою на Місяць. Після розгону вертольота на тросах спеціальні піротехнічні заряди відстрелили всі кабелі, щоб забезпечити чистий удар. Машина врізалася в тверду поверхню під кутом 33 градуси на швидкості 14,6 метра в секунду.

Перевірка вертольота перед тестом і момент зіткнення. Фото взято з сайту membrana.ru
Перевірка вертольота перед тестом і момент зіткнення. Фото взято з сайту membrana.ru

Хоча повний аналіз отриманих даних ще тільки належить провести, вже зараз можна сказати, що експеримент пройшов успішно. У будь-якому випадку сам вертоліт отримав мінімальні пошкодження: кабіна залишилася ціла і лише постраждали полози шасі. Та й манекени, схоже, "живі і здорові".

У 2010 році експериментатори мають намір відремонтувати вертоліт і скинути його з такою ж висоти ще раз, але вже без надувних подушок, аби порівняти результати.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.