Астрономи пояснили таємниче забарвлення Япета Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.12.2009 13:49 · Розділ: Наука

Астрономам вдалося пояснити незвичайну "зовнішність" супутника Сатурна, Япета. Ще в XVII столітті, коли Япет був тільки відкритий, астрономи виявили, що яскравість двох половинок супутника суттєво відрізняються. При цьому кордон між двома половинами надзвичайно чіткий (це добре видно на знімках високої роздільної здатності). Проведені дослідження дозволили встановити, що дана аномалія є результатом взаємодії відразу декількох факторів.

Дві половини Сатурна. Фото взято з сайту lenta.ru
Дві половини Сатурна. Фото взято з сайту lenta.ru

Так, у рамках першого дослідження астрономи використовували дані спектроскопічного аналізу поверхні сатурніанского супутника, проведеного космічним літаючим апаратом Cassini. Їм вдалося встановити, що сторона супутника (як світла, так і темна її частини), яка "дивиться" у напрямку руху, більш "червона", ніж протилежна руху. На думку вчених, цей факт вказує на присутність на поверхні супутника великої кількості пилу, який може бути причиною формування плями.

Інше дослідження астрономів, у свою чергу, було спрямоване на пояснення надзвичайної чіткості межі поділу половин Япета. Вивчивши температурний режим на поверхні місяця, вчені прийшли до висновку, що темна половина сатурніанского супутника регулярно нагрівається Сонцем, що призводить до сублімації льоду. Осідаючи на затемненій половині, водяна пара формує іній і, як наслідок, освітлює поверхню Япета. Це припущення не є новим, проте вченим вдалося отримати її підтвердження.

Джерело lb.com.ua


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.