Жирні кислоти Омега-3 і селен захищають від раку кишечника Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.12.2009 11:51 · Розділ: Медицина

Певні харчові добавки впливають на розвиток раку кишечника або його рецидиви. Співробітники Національного інституту гігієни навколишнього середовища (США) встановили, що їжа, багата жирними кислотами омега-3, значно знижує ризик розвитку раку кишечника.

Жирні кислоти омега-3 містяться в основному в жирній рибі. Фото взято з сайту media.onsugar.com
Жирні кислоти омега-3 містяться в основному в жирній рибі. Фото взято з сайту media.onsugar.com

Дослідники вивчили харчові пристрасті 1 509 білих і 369 чорношкірих американців, половина з яких страждала від цього захворювання. Небезпека його розвитку була на 39% знижена у тих білих, хто споживав багато жирних кислот омега-3. Однак зв'язку між кількістю жирних кислот і зменшенням ризику виникнення раку у чорношкірих учасників виявити не вдалося. При цьому рівень захворюваності на рак кишечника у афроамериканців виявився вищим, ніж у білих.

Друге дослідження провели фахівці з Національного інституту онкологічних досліджень (Італія). Вони набрали 411 добровольців у віці від 25 до 75 років, у яких були видалені один і більше кишкових поліпів. Учасників поділили на дві групи: одній давали харчову добавку із селеном, а другій - плацебо. Харчова добавка містила 200 мікрограмів селенометіоніну, 30 грамів цинку, 6 тисяч міжнародних одиниць вітаміну А, 180 міліграмів вітаміну С та 30 міліграмів вітаміну Е.

Найбільше селену міститься в овочах. Фото взято з сайту theherbprof.com
Найбільше селену міститься в овочах. Фото взято з сайту theherbprof.com

Учасники проходили колоноскопію через рік, три і п'ять років після початку експерименту. Результати показали, що поліпи знову виросли у 4,2% людей з групи, якій давали добавку і у 7,2% з тих, хто приймав плацебо. В цілому, в учасників, які отримували антиоксидантну суміш, ризик рецидиву кишкових поліпів виявився нижчим на 40%. За прогнозами дослідників, через 15 років поліпів не буде у 48% учасників з першої групи і у 30% - з другої.

Джерело kcba.com


Інші новини розділу