Виявлено систему із шести зірок Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.12.2009 17:43 · Розділ: Цікаві факти

Астрономи виявили, що Міцар і Алькор - пара зірок у сузір'ї Великої Ведмедиці - насправді є системою з шести об'єктів.

Міцар і Алькор розташовуються дуже близько одне до одного, але це не завадить людині з хорошим зором розглянути їх неозброєним оком у безхмарну погоду. А при спостереженні в телескоп видно, що Міцар сам являє собою подвійну систему, кожен з компонентів якої, у свою чергу, теж є подвійною зіркою.

Алькор та його компаньйон. Фото взято з сайту rochester.edu
Алькор та його компаньйон. Фото взято з сайту rochester.edu

При цьому Алькор до останнього часу вважався п'ятою зіркою, віддаленій від міцарівскої четвірки на досить значну відстань. Більш того, через особливості руху цієї зірки багато астрономів відмовлялися відносити цю зірку до системи Міцар.

Спостереження вчених дозволили встановити, що Алькор теж є подвійною зіркою. Раніше цього не вдавалося виявити тому, що компаньйон Алькора досить малий - його маса становить менше третини сонячної.

Наявність шостої зірки дозволила вченим пояснити особливості в русі світил, які багато астрофізиків використовували як доказ того, що Алькор гравітаційно не пов'язаний з міцарівською четвіркою. Дослідники підкреслюють, що всі шість зірок утворюють складну зоряну систему.

Дана система віддалена на відстань близько 80 світлових років від Землі, що робить її другою по близькості системою такого класу. Першою є система Кастор, відстань до якої становить близько 50 світлових років.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу