Представлено метод переробки поліетилену в нанотрубки Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.12.2009 16:45 · Розділ: Наука

Вчені з Аргонської національної лабораторії (США) розробили технологію перетворення поліетилену високої та низької щільності у багатошарові вуглецеві нанотрубки, які можна використовувати для створення акумуляторних батарей.

Методика досить проста: протягом двох годин дослідники нагрівали шматочки поліетилену масою близько одного грама при температурі 700˚C у присутності каталізатора (ацетату кобальту), після чого система поступово охолоджувалася; в результаті на поверхні частинок каталізатора «виростали» багатошарові нанотрубки. Автори підкреслюють, що цей процес, на відміну від багатьох інших, реалізується у звичайній атмосфері, а не у вакуумі.

Вуглецеві нанотрубки. Фото взято з сайту sciencelearn.org.nz
Вуглецеві нанотрубки. Фото взято з сайту sciencelearn.org.nz

До недоліків технології відноситься значні затрати каталізатора (його маса повинна складати близько однієї п'ятої частини маси поліетилену). Крім того, відокремити його від готового продукту дуже складно. Вчені, втім, називають це відкриття досить значним: як показали експерименти, нанотрубки з домішками кобальту чудово підходять для створення літій-іонних акумуляторних батарей, забезпечуючи їм більшу питому ємкість.

Більш того, такі нанотрубки можуть застосовуватися при конструюванні літій-повітряних батарей, в яких оксиди кобальту, що утворилися в процесі перетворення, служать каталізаторами. Дослідники вже запатентували технологію використання нанотрубок, що містять кобальт, у виробництві батарей обох типів.

Експерт у галузі переробки пластику Джеффрі Мітчелл (Geoffrey Mitchell), що представляє Університет Редінга (Великобританія), стримано оцінює нову технологію. На його думку, відносно висока вартість кобальту не дозволить розгорнути масове виробництво нанотрубок такого типу.

Джерело newscientist.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.