Дрозофіли теж страждають від алкогольної залежності Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.12.2009 15:48 · Розділ: Природа

Закарі Родді (Zachary Rodd) з медичної школи при університеті Індіани (Indiana University School of Medicine), Аніта Девінені (Anita Devineni) і Ульріке Хеберляйн (Ulrike Heberlein) з Каліфорнійського університету (University of California), США, з'ясували, що дрозофіли виду «Drosophila melanogaster» можуть страждати від алкогольної залежності.

Drosophila melanogaster. Фото взято з сайту flickr.com
Drosophila melanogaster. Фото взято з сайту flickr.com

Вчені виявили, що дрозофіли відносяться до алкогольних напоїв як справжні алкоголіки - варто їм трохи до них звикнути, як вони потрапляють в залежність. Причому демонструють вони багато ознак людської алкогольної залежності - наприклад, п'ють, не дивлячись на небезпечні наслідки.

Вчені вважають, що вивчення моделі алкоголізму у простих організмів, таких, як дрозофіли, може допомогти краще зрозуміти людський алкоголізм. На думку Закарі Рода, це дослідження дозволяє зробити великий прорив у цій галузі. Вивчаючи "примітивний" алкоголізм, дослідники помістили одну групу дрозофіл в ємність з чистою водою, а іншу в розчин 15% спирту. Після цього вони заміряли рівень рідини в посудинах.

Пяні дрозофіли можуть стати ключем до лікування алкогольної залежності в людей. Фото взято з сайту wired.co.uk
Пяні дрозофіли можуть стати ключем до лікування алкогольної залежності в людей. Фото взято з сайту wired.co.uk

В результаті було встановлено, що розбавлений спирт дрозофіли поглинали з набагато більшим ентузіазмом, ніж чисту воду. Вже через 4 дні такої дієти вони звикли до нього і почали демонструвати такі особливості «п'яної» поведінки як гіперактивність і відсутність координації. Причому вони продовжували пити, навіть коли в спирт було додано хінін, якого дрозофіли зазвичай уникають.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу