Компанія Qualcomm працює над спеціальною ОС для смартбуків Автор: Andriy · Опубліковано: 20.12.2009 13:34 · Розділ: Нові технології

У своєму недавньому інтерв'ю президент компанії Qualcomm Стів Молленкопф (Steve Mollenkopf) розповів про свій погляд на нові обчислювальні пристрої – смартбуки, їх перспективи і відмінності від традиційних нетбуків. Зокрема, Стів Молленкопф висунув оригінальну ідею - смартбуки повинні працювати під управлінням спеціальної операційної системи типу смартфонів, але оптимізованої під дворучний пристрій.

Фото взято з сайту news.org.ua
Фото взято з сайту news.org.ua

Президент Qualcomm зазначив, що вони співпрацюють з безліччю розробників операційних систем і разом з ними намагаються створити програмну платформу, яка б поєднувала в собі найкращі якості ОС для нетбуків і смартфонів. Він підкреслив, що така операційна система повинна бути зручна для постійного перебування в мережі і в той же час нормально працювати на пристроях розміром з нетбук.

При цьому очевидно, що на ринку вже присутні кілька кандидатур на роль програмних платформ для смартбуків, наприклад, розробка Intel під назвою Moblin, а також Android і недавно анонсована Google Chrome OS. Причому остання є саме веб-орієнтованою операційною системою, тобто якраз і розрахована на тривале мережеве з'єднання.

Нагадаємо, компанія Qualcomm просуває свою апаратну платформу Snapdragon як основу для смартбуків. Нещодавно глава Qualcomm Пол Джейкобс (Paul Jacobs) представив один з таких пристроїв, створений спільно з фірмою Lenovo. Офіційний анонс даного смартбука повинен відбутися на виставці CES 2010 в січні наступного року. Однак не можна не відзначити, що в цілому перспективи і шанси на успіх подібних пристроїв поки залишаються туманними.

Джерело news.org.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.