Нафтогаз не буде постачати в Україну видобуту в Єгипті нафту Автор: Lussilda · Опубліковано: 25.02.2009 15:39 · Розділ: Економіка

НАК «Нафтогаз України» оголосив про свої перші результати в питанні диверсифікації джерел постачання та видобування вуглеводневих ресурсів за кордоном. Ще минулого тижня «Нафтогаз» закінчив бурити розвідувальну свердловину в Західній пустелі Єгипту на території блоку Alam El Shawish East (AESE), і тепер щодоби отримує 80 млн. тонн (588 барелів) нафти.

Про це сьогодні повідомив УНІАН з посиланням на газету «Экономические известия».

Отримані геолого-геофізичні матеріали дали змогу компанії знайти в розрізі свердловини три перспективні горизонти, спільна експлуатація яких, як припускають у «Нафтогазі», дасть змогу збільшити добове видобування у декілька разів.

При цьому найпотужнішим за обсягами запасів є другий горизонт з продуктивною товщиною 16 м. Відповідно до Виробничої програми до кінця поточного року планується пробурити 5 пошукових свердловин.

Загалом до другої половини поточного року НАК сподівається вийти на комерційний рівень видобування продукції та почати її реалізацію. Промислове ж видобування, згідно з очікуваннями компанії, має початися на третьому році проекту, а пік максимального видобування - з шостого року, - передає видання.

Після виходу на комерційний рівень видобування разом з Єгипетською генеральною нафтовою компанією (ЄГНК) буде створено компанію - оператора проекту у вигляді СП. На неї й буде покладено реалізацію видобутого продукту на європейські ринки.

Спочатку реалізація проекту з видобування сировини в Єгипті відбувалася в рамках держпрограми диверсифікації джерел постачання вуглеводнів в Україну. Але у прес-службі «Нафтогазу» уточнили, що постачати єгипетську нафту в Україну компанія поки що не планує через відсутність налагоджених транспортних маршрутів.

У контексті забезпечення сировиною України, передає УНІАН, було цікаво співпрацювати, наприклад, з «Лукойлом» за схемою заміщення. Зокрема, НАК могла б реалізовувати йому ресурс, що видобувається в Єгипті, отримуючи навзамін постачання його нафти для українських підприємств.

Нафтовидобувна компанія вважає, що продовження роботи у зазначених напрямках дозволить прискорити процес диверсифікації джерел постачання енергоносіїв та сприятиме становленню світового іміджу України як потужної енергетичної держави, йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

За матеріалами УНІАН


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.