Стовбурові клітини відновлюють зір Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.12.2009 14:47 · Розділ: Медицина

Певний тип стовбурових клітин із людської пуповини допоміг відновити прозорість помутнілої рогівки у мишей. Вчені з Медичного коледжу Університету Цинциннаті (США) сподіваються, що в недалекому майбутньому тим же способом можна буде лікувати людей, у яких рубці на рогівці утворилися в результаті інфекцій, механічних і хімічних ушкоджень або вроджених генетичних мутацій.

В даний час важкі захворювання рогівки очей лікують тільки пересадкою донорської рогівки, яка, зрозуміло, доступна в дуже обмеженій кількості, тому на допомогу можуть сподіватися лише одиниці.

Око до і після (праворуч) пересадки рогівки. Фото взято з сайту med.uc.edu
Око до і після (праворуч) пересадки рогівки. Фото взято з сайту med.uc.edu

У ході експерименту фахівці трансплантували мишам в строму рогівки мезенхімальні стовбурові клітини людської пуповини. У тварин був відсутній ген люмікан, який контролює формування рогівки і зберігає її прозорість. Стовбурові клітини прижилися і не відторгалися організмами гризунів більше трьох місяців. У результаті рогівки стали значно прозорішими і товстішими.

Дослідники називають методику багатообіцяючою і відзначають, що доступність стовбурових клітин з людських пуповин майже не обмежена. Крім того, їх легко виділяти з пуповинної крові і зберігати.

Джерело businesspress.ru


Інші новини розділу