Британські вчені вивели формулу ідеального паркування Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.12.2009 12:50 · Розділ: Цікаві факти

Британський математик Саймон Блекберн (Simon Blackburn) вивів формулу, за якою можна розрахувати параметри ідеального паркування.

Для того, щоб скористатися формулою, необхідно знати радіус кола, по якому автомобіль робить розворот, відстань між центрами переднього і заднього колеса на одній стороні, відстань від центра переднього колеса до передньої точки машини, а також ширину авто, припаркованого по сусідству.

Більше 30% водіїв віддають перевагу дорожчим стоянкам, де немає потреби втискуватися між іншими автомобілями. Фото взяте з сайту blog.telenav.com
Більше 30% водіїв віддають перевагу дорожчим стоянкам, де немає потреби втискуватися між іншими автомобілями. Фото взяте з сайту blog.telenav.com

На основі цих даних можна визначити мінімальний додатковий (до займаного машиною) простір, необхідний, для того щоб зробити паралельну парковку задом.

Блекберн зазначив, що багато людей проїжджають повз вільні місця на парковці, навіть не намагаючись у них "вписатися", тому що не можуть визначити, чи поміститься туди їхній автомобіль. У цьому випадку, на думку вченого, на допомогу має прийти знання математики і гарне уявлення про форму і розміри власної машини.

Формулу було розроблено після того, як вчені, провівши масштабне опитування, з'ясували, що 57 відсотків респондентів не впевнені в своїх можливостях здійснити парковку, якщо на паркувальному майданчику мало місця, а 32 відсотки взагалі віддають перевагу дальше розташованим і дорожчим стоянкам, щоб лише не було необхідності "втискуватися" між іншими авто.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу