В Індії буде створено каталог стародавньої медичної науки Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.12.2009 10:54 · Розділ: Суспільство

Індійський уряд працює над створенням каталогу давньої медичної науки. Цифрова бібліотека традиційного знання (Traditional Knowledge Digital Library) містить вже 30 мільйонів сторінок з описом методів місцевої натуропатії і більше 200 тисяч медичних формул, що ведуть своє походження від таких древніх практик, як Аюрведа, унані, сіддха і йога.

Дханвантарі, покровитель аюрведи. Фото взято з сайту compulenta.ru
Дханвантарі, покровитель аюрведи. Фото взято з сайту compulenta.ru

Проект був задуманий у зв'язку з тим, що стародавні індійські технології почали патентувати закордонні компанії. Тільки в цьому році уряду в судовому порядку вдалося відібрати патенти на крем для шкіри з екстрактом дині і протираковий засіб на основі фісташок (американські вчені тільки що довели, що це має сенс). Ще тридцять справ перебувають на розгляді судів усього світу. До цього в 2005 році країна бурхливо обговорювала судовий процес над фірмою, що запатентувала ліки, які містили листя мелії індійської, а в 1997-му - куркуму.

Багато з цих рецептів застосовуються в народній медицині досі, про них знає чи не кожен індієць, тому патентувати їх просто нерозумно.

У 2002 році вибухнув новий скандал: засновник так званої Бікрам-йоги запатентував своє вчення. З незапам'ятних часів напівголі гуру і їхні учні практикували ті ж самі рухи і пози в жарко натопленій кімнаті, і раптом без дозволу власників патенту займатися цим стало не можна.

Індія вже повідомила деякі іноземні організації, які реєструють винаходи, що перед видачею патенту непогано було б звіритися з базою даних традиційного знання.

Над складанням бібліотеки працює Рада з наукових і промислових досліджень. Підсумком роботи стане не тільки каталог винаходів, а й повністю перекладений англійською мовою весь древньоіндійський канон.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.